Servis a čistění klimatizace

Provádíme čištění klimatizace pomoci ozónu a doplňování chladícího média. Pomůžeme odhalit případné netěsnosti a zajistit jejich opravu.

Jak to funguje?

Metoda čištění vzduchu za pomoci ozónu je revolucí v boji proti nežádoucím bakteriím, plísním a pachům, které se tvoří ve nejen vzduchotechnice, ale i v interiéru vozu.

Čištění interiéru vozidla pomocí ozónu je velice účinnou metodou, jak z kabiny vozu odstranit případné bakterie, roztoče a nečistoty ze sedaček, plísně, zápach…Jedná se o mikrobiologickou dezinfekci, která je velmi účinná nejen na čištění systému klimatizace, ale zároveň dezinfikuje také interiér vozu. V kabině vytváří ozón, který vyčistí a odstraní zápach organického i neorganického původu (např. cigaretový).

Máte netěsnou klimatizaci? Nechladí? Nebo chladí málo?

Přijeďte k nám. Spolehlivě odhalíme netěsnost. Používáme několik metod včetně velmi přesné vodíkové metody, která odhalí i velmi malé úniky.

Případnou netěsnost samozřejmě dokážeme opravit a klimatizaci doplnit, aby vše zase správně fungovalo.

Servis klimatizací

Máte ve svém automobilu klimatizaci? A víte, že je nutné se o ní starat? Proč?

Protože pravidelným používáním klimatizace ve voze dochází ke kondenzaci vody v oblasti výparníku, která ve spojení s nečistotami z nasávaného vzduchu nastartuje proces tvorby plísní, mikroorganizmů a bujení bakterií. Což může způsobit: Nežádoucí zápach (zapařený vzduch), alergické reakce, výrazně snížená účinnost klimatizace (nedostatečně chladí, zamlžená okna)

Ze systému klimatizace uniká každý rok okolo 15% chladícího média a tím způsobuje snížený výkon klimatizace.

Médium v systému klimatizace postupem času absorbuje nežádoucí vlhkost, která může způsobit poškození zařízení, nebo jeho úplné odstavení.

Preventivní kontrolou množství chladiva předejdete nepříjemným komplikacím v letních měsících.

V okamžiku, kdy při spuštění klimatizace vzniká ve vozidle nepříjemný zápach, může být na jednoduchou preventivní dezinfekci pozdě, je třeba demontovat celý výparník, ten očistit mechanicky, což je časově a finančně náročné.

Proto doporučujeme provést vyčištění a dezinfekci klimatizační soustavy 2x ročně, provádět kontrolu stavu chladícího média každý rok, měnit pravidelně pylový filtr dle údajů výrobce.

Schváleno a doporučeno firmou ŠKODA AUTO a. s.